POBIERZ HANDOUTA (131MB, ZIP: 6xPNG, 4xJPG, 16xPDF)

AUTOR SCENARIUSZA: Jacek Duch

OPIS: List w formie pergaminu i plany pomieszczeń do scenariusza “Maska Kłamstw” napisanego do systemu „Conan – przygody w erze niewyśnionej”. Dodatkowo w paczce znajdują się karty postaci i bohaterów niezależnych występujących w przygodzie. Scenariusz ukazał się oryginalnie w Nowej Fantastyce, w numerze 4/2021.

Dzięki uprzejmości zespołu redakcyjnego i tłumaczy pracujących nad polską wersją tego systemu (w Polsce Conan ukaże się on jeszcze w 2021 r. nakładem wydawnictwa Copernicus Corporation), wszelkie terminy dot. mechaniki jakie znalazły się w scenariuszu zostały przetłumaczone na język polski. Karty postaci i statystyki bohaterów niezależnych zamieszczone w poniższej paczce handoutów są w języku angielskim (zostaną podmienione na wersje polskie jak tylko gra zostanie wydana na polskim rynku).

W pakiecie znajdują się:

  • Plan posterunku / aresztu (autorstwa Karoliny Zielskiej)

  • Plan prywatnych komnat pałacowych Panah Delshekasteh (autorstwa Karoliny Zielskiej)

  • Pergamin z listem Zukhma Feda (autorstwa Asi Wiewiórskiej)

  • Karty postaci (wygenerowane przy użyciu https://conan.modiphiusapps.hostinguk.org/ )

  • Karty NPC

O AUTORACH HANDOUTÓW:

Karolina Zielska, twórczyni planów lokacji do niniejszej przygody, to autorka projektu Skala Wyzwania.  Od 2019 udziela się w fandomie RPG. Tworzy poradniki, lokacje, tabele do losowania, generatory i inne inspiracje. Prowadzi ogólnodostępny serwer na Discordzie, na którym Mistrzynie i Mistrzowie Gry mogą poddać swoje RPGowe plany kreatywnej burzy mózgów. Mapki jej autorstwa są szczegółowe, dopracowane i świetnie oddają klimat miejsc przedstawianych.

Asia Wiewiórska, spod której ręki wyszedł pergamin z korespondencją Zukhma Feda, to autorka portalu Handouty.pl, poświęconego pomocom do gier RPG i LARP. Niezwykle uzdolniona i kreatywna jednostka. Leonardo da Vinci i Frida Kahlo naszego hobby w jednej osobie.

Oceń handouta!